Pod takim hasłem w piątek, 18 czerwca 2021 r., w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Mazowieckim miało miejsce wydarzenie edukacyjno-kulturalne, w ramach którego wychowankowie o różnych stopniach niepełnosprawności i poziomach edukacyjnych zaprezentowali zdobyte w tym roku szkolnym umiejętności i osiągnięcia.

„Umiem, chcę, potrafię” - uroczystość w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Była to wyjątkowa uroczystość, sumująca pracę dzieci i młodzieży
w trudnym pandemicznym roku. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy z dzieckiem niepełnosprawnym polegającą m.in. na prowadzeniu różnego rodzaju terapii z zakresu udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, nauka odbywała się w trybie stacjonarnym.

Rangę przedsięwzięcia nadali zaproszeni specjalni goście: Przewodnicząca Rady Powiatu – Wacława Bąk, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu – Beata Stańczyk oraz inspektor ww. wydział Anna Bernacka. Ponadto uroczystość została uświetniona artystycznym występem wokalno-instrumentalnym gościa – Natalii Mierzwy, absolwentki Akademii Muzycznej
w Poznaniu.

„Umiem, chcę, potrafię” - uroczystość w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Znamiennym jest, że wychowankowie placówki pokonując ograniczenia intelektualne, fizyczne, emocjonalne, interpersonalne, zaprezentowali różnorodny przekrój umiejętności muzycznych, recytatorskich, plastycznych, kulinarnych, tanecznych, gimnastycznych, aktorskich, a także w zakresie sprawności posługiwania się technologią informacyjną.

Był to wysiłek związany z przełamaniem wielu barier, w tym nieśmiałości, samoakceptacji, nawiązywania kontaktu z publicznością.

Całość uroczystości dopełniała oprawa dekoracyjna, na którą składały się wykonane przez dzieci prace plastyczne: rysunki, rzeźby, ceramika oraz pokaz umiejętności kulinarnych.

Występ wychowanków placówki wymagał wielu wzmożonych oddziaływań edukacyjnych i wychowawczych ze strony nauczycieli oraz indywidualnego zaangażowania każdego z uczniów.

Myślą przewodnią wydarzenia było stwierdzenie, że każde dziecko
na miarę swoich możliwości i umiejętności jest mistrzem!

Galeria: https://www.facebook.com/PowiatTomaszowskiMaz/photos/pcb.4052880441426178/4052869858093903/

„Umiem, chcę, potrafię” - uroczystość w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

4 × 5 =