Powiatowe Centrum Animacji Społecznej organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. W tym roku będzie to już 6. edycja imprezy. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. W tym roku swój udział zgłosiły koła z powiatów: bełchatowskiego, piotrkowskiego, skierniewickiego i tomaszowskiego.

W tym roku drużyny będą rywalizować w 6 konkurencjach: kulinarnej, artystycznej, edukacyjnej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi. Tematem tegorocznej edycji jest dwudziestolecie międzywojenne, zatem wszystkie konkurencje będą mu podporządkowane. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie legumina makowa i wędzonka z brukwią. Scenka w konkurencji artystycznej musi również dotyczyć postaci Jagny z „Chłopów”, natomiast w edukacyjnej należy sięgnąć po zdjęcia i muzykę tego okresu. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się jak zawsze konkurencja modowa, do której panie mają przygotować suknię wykonaną z materiałów recyklingowych, inspirowaną modą XX-lecia międzywojennego. Będą one prezentowane na wybiegu.

– To bardzo miło, że kolejna edycja naszego turnieju cieszy się takim zainteresowaniem, ponieważ jednym z atutów tego wydarzenia jest integracja środowiska kół gospodyń i gdy jesteśmy tu wszyscy razem, turniej staje się jedną wielką biesiadą. Konkurencje są pomyślane w ten sposób, by , poza rywalizacją, co forma wydarzenia niejako wymusza, była to przede wszystkim zabawa. Będzie oczywiście dużo tańców, śpiewów, bo przecież, jak na turniej kół gospodyń przystało, nie może zabraknąć obrzędowości, ludowizny i przyśpiewek. Jak widać, co roku turniej się rozrasta, w tegorocznej edycji mamy koła z różnych powiatów naszego województwa – mówi Agnieszka Wieczorek, koordynatorka turnieju. –  Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy.

Nad całością imprezy czuwać będzie jury, a na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także laureata Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez PCAS, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, firmę Eneris, KRUS, KOWR, Pizzerię Fiero, Fundację Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego i Celmarket. Gwiazdą wieczoru będzie Orkiestra z Chmielnej. Dodatkowo na scenie zaprezentują się lokalne zespoły i wokaliści PCAS-u. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Marszałek Senior Sejmu RP, pan Antoni Macierewicz, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i starosta tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski. Turniej odbędzie się 15 października o godz. 16.00  w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.

źródło – https://www.powiat-tomaszowski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj