W dniach między 23 a 27 czerwca br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 144 zdarzenia na terenie naszego powiatu. Wśród nich było 132 miejscowe zagrożenia, 5 pożarów oraz 7 alarmów fałszywych.

W czwartek wieczorem nad Tomaszowem Mazowieckim i w jego okolicach przeszła burza z gradem, wyrządzając wiele szkód. Nawałnica, której towarzyszyły opady deszczu, gradu oraz wiejący porywisty wiatr, uszkadzała samochody, dachy i okna budynków, zrywała linie energetyczne oraz łamała drzewa. W powiecie tomaszowskim najbardziej ucierpiało miasto i gmina Tomaszów Mazowiecki. Tylko w czwartkowy wieczór odnotowaliśmy 49 zdarzeń związanych z usuwanie skutków tej burzy. Łącznie przez trzy dni między 24 a 27 czerwca, straż pożarna interweniowała 100 razy. W działania ratownicze zaangażowani byli wszyscy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim a także strażacy ochotnicy z okolicznych jednostek OSP. Wspomagali nas strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi w sile trzech samochodów gaśniczych oraz podnośnika, strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach i Komendy Powiatowej PSP z Rawy Mazowieckiej z podnośnikami.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczaniu uszkodzonych dachów przy pomocy plandek, zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych oraz usuwaniu powalonych konarów drzew z ciągów komunikacyjnych i posesji. 

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj