W dniach między 28 czerwca a 4 lipca br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 44 zdarzenia na terenie naszego powiatu. Wśród nich było 29 miejscowych zagrożeń, 3 pożary i dwa alarmy fałszywe.  .

W dniu 30 czerwca br. w godzinach przed[południowych doszło do groźnego pożaru w miejscowości Olszowiec Nowy gm. Lubochnia, w którym poszkodowana została jedna osoba. W działaniach gaśniczych uczestniczyły  dwa  zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, dwa zastępy z OSP Lubochnia, pogotowie ratunkowe i policja.  Łącznie pożar gasiło 19 strażaków. Jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej, osoba poszkodowana samodzielnie opuściła budynek. Strażacy udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która następnie została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna został przetransportowany do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. W działaniach użyto kamery termowizyjnej oraz czujnik wielogazowy.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych  na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Bema doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i motocykla. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która z urazem nogi została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego.  do szpitala.  W działaniach gaśniczych uczestniczyły  jeden zastęp  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, pogotowie i policja.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

1 × trzy =