W dniach między 5 – 11 lipca br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 260 zdarzeń na terenie naszego powiatu. Wśród nich było 247 miejscowych zagrożeń, 6 pożarów i 7 alarmów fałszywych.

W dniach 9-11 lipca na terenie powiatu tomaszowskiego straż pożarna interweniowała 223 razy usuwając skutki burz. Na skutek silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu  zostało zerwanych wiele linii energetycznych, uszkodzeniu uległy dachy oraz doszło do lokalnych podtopień.  Na skutek powalonych drzew ulice i drogi były nie przejezdne. Wiatrołomy uszkodziły budynki i ogrodzenia.

 W działania ratownicze zaangażowani byli wszyscy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim a także strażacy ochotnicy z okolicznych jednostek OSP.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczaniu uszkodzonych dachów przy pomocy plandek, zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych, usuwaniu powalonych  drzew z ciągów komunikacyjnych i posesji oraz pompowaniu wody z zalanych piwnic i pomieszczeń.

Zdjęcie przedstawia dwa przewrócone drzewa leżące na linii energetycznej. zdjęcie zrobione jest w nocy.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

1 × jeden =