W minionym tygodniu br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 22 zdarzenia na terenie naszego powiatu. Wśród nich było 14 miejscowych zagrożeń, 7 pożarów i 1 alarm fałszywy.

W piątek 22 kwietnia o godzinie 11:25 otrzymaliśmy zgłoszenie z systemu eCall o wypadku w miejscowości Rokiciny-Kolonia. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów JOP w wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ratowników, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia. W działaniach brało udział 5 zastępów – 1 zastęp z JRG PSP Tomaszów Maz., 1 zastęp z JRG PSP Koluszki, 1 zastęp z OSP Łaznów, 1 zastęp z OSP Janków i 1 zastęp z OSP Rokiciny.

24 kwietnia (niedziela) o godzinie 5:29 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze stosu drewna w lesie pomiędzy miejscowością Brenica a miejscowością Chociszew. Po przyjeździe zastępów na miejsce zdarzenia pożarem objęta była sterta gałęzi. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy – 1 z JRG PSP Tomaszów Maz. i 2 zastępy z OSP Lubochnia.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

szesnaście − 4 =