W minionym tygodniu br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 37 zdarzeń na terenie naszego powiatu. Wśród nich były 33 miejscowe zagrożenia, 2 pożary i 2 alarmy fałszywe. Zdecydowana większość tych zdarzeń powstała w czwartek 21 października i związana była z występowaniem silnego wiatru na obszarze powiatu tomaszowskiego. W tym dniu strażacy wyjeżdżali 13 razy, głównie do powalonych drzew.

W czwartek 21 października po godzinie 15-ej doszło do zdarzenia z udziałem surfera pływającego po Zalewie Sulejowskim, którego silny wiatr zaczął znosić w kierunku śluz na zaporze wodnej. Ze względu na istniejące zagrożenie życia, o zdarzeniu została powiadomiona Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim. Strażacy wyposażeni w łodzie motorowe podjęli dryfującego na wodzie mężczyznę na wysokości miejscowości Twarda. Następnie mężczyzna ten wraz ze swoim sprzętem bezpiecznie został ewakuowany do miejscowości Karolinów z której wcześniej wypłynął.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, oraz dwa zastęp z OSP Smardzewice i Twarda (łącznie 20 strażaków). Akcja trwała blisko 1,5 godziny.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj