W minionym tygodniu Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 52 zdarzenia na terenie naszego powiatu. Wśród nich było 40 miejscowych zagrożeń, 10 pożarów (6 z nich to pożary sadzy w kominie, które często są wynikiem braku okresowego czyszczenia przewodów kominowych dymowych i spalinowych) oraz 2 alarmy fałszywe.

Tylko w dniu 17 stycznia do godziny 17:00 tomaszowscy strażacy wyjeżdżali 18 razy do zdarzeń powstałych w wyniku silnych wiatrów. Interwencje te dotyczyły przede wszystkim połamanych drzew i gałęzi na drogach oraz ciągach komunikacyjnych a także uszkodzonych dachów i zerwanych linii energetycznych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W nocy z 17 na 18 stycznia o godzinie 03:46 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Popielawy 93. W pożarze nikt nie ucierpiał. Mieszkańcy posesji przed przybyciem straży pożarnej wyprowadzili z garażu samochód osobowy. Pożar gasili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Łaznów i Popielawy. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w budynku. W wyniku pożaru, spaleniu uległa instalacja elektryczna w garażu oraz spawarka. Okopceniu uległy ściany w garażu. Akcja trwała ponad dwie godziny. Działania ratownicze zostały zakończone o godzinie 5:50

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj