1 września rozpocznie się rok szkolny 2021/2022. W trakcie wakacji szkoły intensywnie się do niego przygotowywały. W miejskich placówkach wykonano szereg remontów i modernizacji. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przeglądu miejskich placówek dokonał prezydent Marcin Witko.

W roku szkolnym 2021/22 w naszych placówkach uczyć się będzie łącznie 6078 uczniów w 271 oddziałach, w tym w 53 oddziałach przedszkoli publicznych i w 218 oddziałach w szkołach podstawowych.

W okresie wakacji 2021 r. w placówkach oświatowych przeprowadzono szereg remontów i modernizacji. Pomalowano ściany w oddziale przedszkolnym oraz utworzono „strefę relaksu” dla uczniów klas 4-8, zainstalowano także oświetlenie awaryjne w hali sportowej i zmodernizowano pracownię komputerową w ZSP nr 4, pomalowano ściany i wymieniono podłogi w oddziale przedszkolnym, zaadaptowano pomieszczenia na bibliotekę szkolną w ZSP nr 7, zamontowano ogrodzenie na terenie ogrodu sensorycznego i pomalowano sale dydaktyczne w ZSP nr 2, przystosowano sale oraz korytarz I p. na potrzeby oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas 1-3, pomalowano salę oddziału przedszkolnego 4-5 latków w ZSP nr 5, pomalowano świetlicę szkolną i zamontowano klimatyzację w świetlicy oraz odnowiono plac zabaw i pomieszczenia kuchenne w ZSP nr 8.

Ponadto wykonano prace remontowo-modernizacyjne: w ZSP nr 1 (odnowienie sali lekcyjnej), w ZSP nr 3 (malowanie ścian w pomieszczeniach kuchennych), w ZSP nr 6 (malowanie toalet i korytarza), w ZSP nr 9 (malowanie ścian w kuchni i na zapleczu kuchennym, adaptacja pomieszczeń na gabinet pedagoga i gabinet do zajęć specjalistycznych), w ZSP nr 10 (naprawa dachu budynku przedszkola), w Zespole Przedszkolnym (malowanie sal dydaktycznych i korytarza), w SP nr 10 (remont sali na parterze budynku A). Łącznie na liście wykonanych prac i modernizacji w placówkach oświatowych widnieje ponad 60 pozycji.

Rozpoczęte zostały kolejne zadania inwestycyjne (m.in. budowa boiska przy SP nr 8, modernizacja instalacji c.o. w SP nr 8, budowa boiska w ramach TBO na Osiedlu Niebrów – boisko zlokalizowane bezpośrednio przy szkole stanie się po zakończeniu prac obiektem szkolnym, budowa placu zabaw przy Przedszkolu nr 20, wykonanie strefy edukacyjno-zabawowej przy SP 14, budowę bieżni w SP 12 – TBO, wyburzenie schodów zewnętrznych w SP 1).

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

sześć + 5 =