Nowe obiekty przeznaczone na edukację dzieci i młodzieży, które w ostatnim czasie powstały w Tomaszowie Mazowieckim, a organem prowadzącym jest powiat tomaszowski, zwracają uwagę i budzą zainteresowanie władz samorządowych z innych powiatów. I tak w ubiegłym tygodniu dwie tomaszowskie placówki, Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim i Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. płk. Witolda Pileckiego, odwiedziła delegacja władz samorządowych Wielunia z Krzysztofem Dziubą – Wicestarostą Wieluńskim, na czele, a towarzyszyli mu dyrektorzy i kierownicy wieluńskich placówek, zajmujących się kształceniem zawodowym. To Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, polecił tomaszowskie Centrum, jako warte uwagi, czym zainspirował gości do odwiedzenia naszego miasta i obejrzenia szkoły.

Gości po nowoczesnym Centrum oprowadziła Katarzyna Banaszczak – dyrektor ZSP nr 3. Powiatowe Centrum Animacji Społecznej pokazała Dorota Ignasiak – dyrektor PCAS_u, a towarzyszyli także: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta  i Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: delegacja władz powiatu wieluńskiego z Krzysztofem Dziubą – Wicestarostą Wieluńskim, na czele, a towarzyszyli mu dyrektorzy i kierownicy wieluńskich placówek, zajmujących się kształceniem zawodowym, wraz z władzami powiatu tomaszowskiego: Mariuszem Węgrzynowskim – Starostą Powiatu Tomaszowskiego, Leszkiem Ogórkiem – Wicestarostą  i Michałem Czechowiczem – członkiem Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, podczas wizyty w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim

Na stronie Krzysztofa Dziuby czytamy „Centrum zrobiło na nas ogromne wrażenie, to bardzo dobrze wykorzystana i przygotowana przestrzeń dla szkolnictwa branżowego. Przywieźliśmy ze sobą dobry materiał i pomysły do realizacji.”.

Bardzo cieszy, że w Tomaszowie Mazowieckim są takie placówki, z których przykład mogą brać inni.

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj