Delegacja naszego Starostwa w składzie: Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Lidia Kabat – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa i Klaudiusz Wilmański – kierownik Referatu Transportu i Rozwoju Powiatu, odwiedziła powiat pińczowski.

Podczas pobytu w regionie świętokrzyskim tomaszowianie zwiedzili kilka ciekawych miejsc. Byli m.in. w Regionalnym Centrum Naukowo -Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim, a potem przyjechali na Ponidzie. Delegacja odwiedziła plac budowy siedziby Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Umianowicach, w której mieścić się będzie  Centrum Edukacji Przyrodniczej. Goście podkreślali, że w swoim regionie mają podobnie bogate przyrodniczo tereny i wizyta w Dolinie Nidy jest dla nich bardzo cennym doświadczeniem.

Jak mówili w rozmowie ze Starostą Powiatu Pińczowskiego – Zbigniewem Kierkowskim, urzekło ich naturalne piękno regionu. Przedstawiciele powiatów wymienili się doświadczeniami w funkcjonowaniu jednostek samorządu terytorialnego. Elżbieta Łojszczyk podziękowała  za wspaniale przyjęcie i zaprosiła Starostę Powiatu Pińczowskiego – Zbigniewa Kierkowskiego, do odwiedzenia Ziemi Tomaszowskiej.

Źródło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

2 × 4 =