Każde dziecko, w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat, które posiada już kartę biblioteczną bądź chce zostać czytelnikiem MBP otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika (czytelnicze niespodzianki dostępne są w każdej bibliotece na terenie naszego miasta!).

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo we współpracy z bibliotekami publicznymi. Miejska Biblioteka Publiczna im. Teresy Gabrysiewicz-Krzysztofikowej w Tomaszowie Mazowieckim zgłosiła się, po raz pierwszy, do udziału w tej akcji.

MBP przygotowała również coś dla rodziców: broszurę informacyjną, która przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, każdy malec otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Projekt będzie wspierany kampanią w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Bibliotekarki z tomaszowskiej książnicy odwiedzą przedszkola i szkoły znajdujące się w naszym mieście, aby zachęcić dzieci i ich rodziców do wzięcia udziału w tej czytelniczej akcji. MBP liczy, że dzięki projektowi „Mała książka – wielki człowiek” przedszkolaki poznają ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostaną pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego! Udział w akcji jest bezpłatny. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl

Regulamin akcji: http://wielki-czlowiek.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/REGULAMIN.pdf

Zapraszamy do śledzenia profilu projektu: https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj