Wakacyjne Warsztaty w bibliotece dobiegły końca. Podczas II turnusu w książnicy, który trwał od 02.08. do 06.08 br. dzieci bawiły się znakomicie!

Zabawy integracyjne, wakacyjne kalambury, gry kinect, zajęcia plastyczne pn. ,,Wakacyjna podróż” to atrakcje pierwszego dnia warsztatów.

Drugi dzień był ,,Dniem smakosza”, uczestnicy spędzili go w Pizzeri: New York Pizza Department, gdzie uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, przygotowując samodzielnie amerykańską pizzę.

Środa upłynęła pod hasłem: ,,Detektywistyczne zakamarki”. Zajęcia literackie odbyły się na podstawie książki z serii ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica diamentów” M. Widmarka, H. Wiliams. Dzieci konstruowały fabułę opowiadania, tworzyły rysopis sprawcy i zapoznawały się z pracą detektywa. Wykonały również lornetkę, niezbędny atrybut detektywa.

Czwarty dzień drugiego tygodnia warsztatów w książnicy odbył się pod nazwą ,,Teatralne potyczki”. Milusińscy zapoznali się z wybranymi pojęciami związanymi z teatrem, z warsztatem pracy aktora oraz stworzyli pacynki.

W piątek uczestnicy zajęć w bibliotece zwiedzili zakamarki biblioteki dla dzieci i młodzieży: wypożyczalnie i magazyny, zapoznali się również z pracą bibliotekarza. Następnie nadszedł czas na projekcję filmu animowanego pt. „Odlot”. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i słodki upominek.

Źródło: MBP w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj