Wraz z początkiem wakacji rusza akcja pn. „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA”. Celem akcji jest zachęcenie naszych pasażerów do weekendowych podróży po województwie łódzkim i poznanie atrakcji turystycznych regionu. Ze specjalnych ofert, przygotowanych wspólnie z partnerami,  będą mogli skorzystać ci, którzy wybiorą się z nami do Rogowa, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego i Drzewicy.  

Zapraszamy do poznania uroczych zakątków województwa łódzkiego, regionu położonego w samym sercu Polski, w dorzeczu rzek Warty i Pilicy. O jego atrakcyjności świadczy bogate dziedzictwo kulturowe, nieskażone środowisko naturalne idealne do aktywnego wypoczynku oraz liczne zabytki. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny, komfortowy tabor oraz gwarantuje bezpieczne podróże. Liczne udogodnienia, w tym dla rodzin z dziećmi, krótkie czasy przejazdu  oraz atrakcyjna oferta biletowa i wielokanałowy system sprzedaży biletów to nasze atuty, dzięki którym podróżowanie staje się przyjemnością. Dojazd z  ŁKA do większości  atrakcji turystycznych zajmuje maksymalnie godzinę.

 1. Skierniewice
 2. Rogów
 3. Drzewica
 4. Tomaszów Mazowiecki

SKIERNIEWICE

Parowozownia w Skierniewicach – Oferta specjalna ”Powrót gratis” 

Termin: 5 czerwca, 3 lipca, 7 sierpnia, 18 – 19 września, 2 października 2021 r.

Aby skorzystać z oferty, należy podstemplować bilet ŁKA podczas zwiedzania Parowozowni (osoby posiadające bilet elektroniczny otrzymają specjalne poświadczenie).  

Regulamin oferty – plik pdf— nowa karta

ROGÓW

Oferta specjalna „Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa”

Termin: wakacyjne niedziele od 1 lipca do 3 października 2021 r.

Oferta uprawnia pasażerów do przejazdów na preferencyjnych warunkach, na podstawie ważnego danego dnia biletu jednorazowego na pociąg ŁKA albo ŁKA Sprinter w relacji z/do Rogowa (dotyczy biletów „tam” albo „tam i z powrotem”) oraz pociąg FPKW na wybraną relację na odcinku Rogów Osobowy Wąskotorowy – Jeżów. Podróżni korzystający z ww. oferty będą mogli kupić bilet łączony z rabatem, którego wysokość (10%-20%) będzie uzależniona od kategorii pociągu oraz odległości.

Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa będzie można nabyć:

 • za pośrednictwem serwisu KOLEO dostępnego  na  stronie  internetowej www.koleo.pl,  najpóźniej na 15 minut przed odjazdem pociągu KWRRB, przy zakupie biletu należy dokonać rezerwacji miejsca w pociągu KWRRB;
 • u obsługi w pociągu KWRRB – wyłącznie na przejazd w dniu nabycia, pod warunki dostępności wolnych miejsc;
 • u obsługi pociągu ŁKA – wyłącznie na przejazd w dniu nabycia. 

Tańsze bilety dla pasażerów ŁKA do Arboretum w Rogowie

Dzięki współpracy ŁKA z SGGW Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Rogowie, pasażerowie z ważnym danego dnia biletem ŁKA mają możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką: 

 • cena biletu normalnego zostaje obniżona z kwoty 14,00 zł do 9,00 zł 
 • cena biletu ulgowego zostaje obniżona z kwoty 8,00 zł do 5,00 zł

Oferta obowiązuje od 2 czerwca do 31 października 2021 r. 

DRZEWICA

Lokalne połączenia autobusowe realizowane na terenie Gminy Drzewica skomunikowane są z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę kolejową Łódź – Drzewica / Drzewica – Łódź.  Autobusy zatrzymują się na przystanku przy ul. Kolejowej w Drzewicy – ok. 200 m od stacji kolejowej.

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W DRZEWICY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na wypożyczanie sprzętu wodnego – deski SUP, kajaki, rowery wodne wynoszące 20% ceny normalnej. 

Warunkiem skorzystania ze zniżki jest okazanie ważnego danego dnia biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy.

Oferta obowiązuje do 31 października br. 

REGIONALNE CENTRUM KULTURY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na koncerty, kabarety, spektakle teatralne, wydarzenia artystyczne – cena biletu niższa o 10,00 zł.

Specjalny cennik dla pasażerów ŁKA na seanse kinowe:

 • bilet dla dorosłych 12,00 zł
 • bilet dla dzieci 9,00 zł 

Warunkiem przyznania zniżki jest przedstawienie ważnego biletu ŁKA na przejazd
w relacji do Drzewicy.

TOMASZÓW MAZOWIECKI

Efektem współpracy Spółki z samorządem Tomaszowa Mazowieckiego jest całoroczna bezpłatna miejska komunikacja autobusowa dla pasażerów posiadających ważny danego dnia bilet kolejowy ŁKA. Godziny odjazdu autobusów z dworca kolejowego w Tomaszowie zostały dopasowane do rozkładu jazdy pociągów ŁKA.  Ponadto nasi pasażerowie mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek, w wysokości do 30%, na zakup biletów wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej.

ARENA LODOWA 

Tomaszowskie Centrum Sportu przygotowało zniżki na pełną ofertę dla klientów posiadających ważne w danym dniu bilety kolejowe ŁKA na przejazd w relacji Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki na terenie Areny Lodowej. Pasażerowie mogą zakupić bilety wg oferty realizowanej dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie „Karty Tomaszowianina”. 

SKANSEN RZEKI PILICY I PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA „GROTY NAGÓRZYCKIE”

Miejskie Centrum Kultury  wprowadziło zniżki na bilety wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie” dla pasażerów ŁKA na podstawie ważnego z danego dnia biletu na przejazd w relacji Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki. Cena biletu normalnego została obniżona do ceny biletu ulgowego (z 15,00 zł na 10,00 zł).

MOBILNY EKO PUNKT ŁKA

Zapraszamy do odwiedzenia naszego mobilnego stoiska podczas wybranych wydarzeń plenerowych, które będą odbywać się na terenie województwa łódzkiego.

O terminach wydarzeń będziemy informować na bieżąco w mediach społecznościowych.  Eko punkt jest wyposażony w interaktywne urządzenia, dzięki którym mieszkańcy naszego regionu mają dostęp nie tylko do oferty ŁKA, ale także otrzymują informacje na temat atrakcji turystycznych regionu oraz ekologicznych aspektów podróżowania. Na stoisku odbywają się warsztaty edukacyjne i quizy skierowane do różnych grup odbiorców.  

Źródło Łódzka Kolej Aglomeracyjna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11 − 6 =