Majówka to najlepszy moment na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z partnerami z województwa łódzkiego przygotowała specjalne oferty, z których będzie można korzystać aż do końca października.  

Celem akcji „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA” jest zachęcenie pasażerów do podróży po naszym regionie, a także promocja atrakcji turystycznych. Z roku na rok – dzięki kolejnym instytucjom, które dołączają do współpracy – możemy zaproponować naszym pasażerom coraz bardziej atrakcyjną formę poznania regionu. W tym  sezonie ze specjalnych ofert będą mogli skorzystać ci, którzy wybiorą się z nami do Drzewicy, Rogowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Tumu oraz Skierniewic. 

Zapraszamy do poznawania uroczych zakątków województwa łódzkiego, regionu położonego w samym sercu Polski, w dorzeczu rzek Warty i Pilicy. O jego atrakcyjności świadczy bogate dziedzictwo kulturowe, nieskażone, idealne do aktywnego wypoczynku środowisko naturalne oraz liczne zabytki. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny tabor, który gwarantuje bezpieczne i komfortowe podróże. Liczne udogodnienia, w tym dla rodzin z dziećmi, krótkie czasy przejazdu  oraz atrakcyjna oferta biletowa  i wielokanałowy system sprzedaży biletów to nasze atuty, dzięki którym podróżowanie staje się przyjemnością. Do większości atrakcji turystycznych w regionie, dojazd ŁKA zajmuje maksymalnie godzinę.

Zniżki na bilety wstępu do atrakcji obowiązują przy posiadaniu ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego”. 

Dowiedz się więcej o ofercie „Wspólny Bilet Samorządowy”. 

 1. Skierniewice
 2. Rogów
 3. Drzewica
 4. Tomaszów Mazowiecki
 5. Atrakcje ziemi łęczyckiej
 6. Łódź

SKIERNIEWICE

Parowozownia w Skierniewicach – Oferta specjalna ”Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice” – powrót gratis. 

Termin: 7, 14 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3, 10, 11 września, 1 października 2022 r.

Aby skorzystać z oferty, należy podstemplować bilet ŁKA podczas zwiedzania Parowozowni (osoby posiadające bilet elektroniczny otrzymają specjalne poświadczenie).  

Regulamin oferty – plik pdf— nowa karta


ROGÓW

Oferta specjalna „Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa”

Termin:  niedziele od 24 kwietnia do 2 października oraz dodatkowo 2, 3 maja, 16, 17, 18 czerwca i 15 sierpnia 2022 roku.  

Oferta uprawnia pasażerów do przejazdów na preferencyjnych warunkach, na podstawie ważnego danego dnia biletu jednorazowego na pociąg ŁKA albo ŁKA Sprinter w relacji z/do Rogowa (dotyczy biletów „tam” albo „tam i z powrotem”) oraz pociąg FPKW na wybraną relację na odcinku Rogów Osobowy Wąskotorowy – Jeżów. Podróżni korzystający z ww. oferty będą mogli kupić bilet łączony z rabatem, którego wysokość (10%-20%) będzie uzależniona od kategorii pociągu oraz odległości.

Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa będzie można nabyć:

 • za pośrednictwem serwisu KOLEO dostępnego  na  stronie  internetowej www.koleo.pl,  najpóźniej na 15 minut przed odjazdem pociągu KWRRB;
 • u obsługi w pociągu KWRRB – wyłącznie na przejazd w dniu przejazdu, pod warunkiem dostępności wolnych miejsc;
 • u obsługi pociągu ŁKA – wyłącznie na przejazd w dniu przejazdu. 

Regulamin oferty – pdf— nowa karta   

Tańsze bilety dla pasażerów ŁKA do Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie

Dzięki współpracy ŁKA z Leśnym Zakładem Doświadczalnym SGGW w Rogowie, pasażerowie z biletem ŁKA w relacji do Rogowa*  mają możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką: 

Arboretum:

 • cena biletu normalnego zostaje obniżona z kwoty 16,00 zł do 14,00 zł 
 • cena biletu ulgowego zostaje obniżona z kwoty 10,00 zł do 8,00 zł

Muzeum Lasu i Drewna:

 • cena biletu normalnego zostaje obniżona z kwoty 10,00 zł do 8,00 zł 
 • cena biletu ulgowego zostaje obniżona z kwoty 8,00 zł do 6,00 zł

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta„.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 


DRZEWICA

Lokalne połączenia autobusowe realizowane na terenie Gminy Drzewica skomunikowane są z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę kolejową Łódź – Drzewica / Drzewica – Łódź.  Autobusy zatrzymują się na przystanku przy ul. Kolejowej w Drzewicy – ok. 200 m od stacji kolejowej.

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W DRZEWICY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na wypożyczanie sprzętu wodnego – deski SUP, kajaki, rowery wodne wynoszące 20% ceny normalnej. 

Warunkiem skorzystania ze zniżki jest okazanie ważnego danego dnia biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta„.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

REGIONALNE CENTRUM KULTURY

Zniżki dla pasażerów ŁKA na koncerty, kabarety, spektakle teatralne, wydarzenia artystyczne – cena biletu niższa o 10,00 zł.

Specjalny cennik dla pasażerów ŁKA na seanse kinowe:

 • bilet dla dorosłych 12,00 zł
 • bilet dla dzieci 9,00 zł 

Warunkiem przyznania zniżki jest przedstawienie ważnego biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta„.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 


TOMASZÓW MAZOWIECKI

Efektem współpracy ŁKA z samorządem Tomaszowa Mazowieckiego jest bezpłatna komunikacja miejska po mieście w ramach oferty specjalnej ŁKA „Z biletem ŁKA po Tomaszowie Mazowieckim” dla podróżnych posiadających ważny danego dnia bilet jednorazowy na przejazd pociągiem ŁKA w relacji z/do Tomaszowa Mazowieckiego. Ponadto nasi pasażerowie mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek (do 30%), na zakup biletów wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej.

ARENA LODOWA 

Tomaszowskie Centrum Sportu przygotowało zniżki na pełną ofertę Areny Lodowej dla klientów posiadających ważne w danym dniu bilety kolejowe ŁKA na przejazd w relacji Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki*. Pasażerowie mogą zakupić bilety wg oferty realizowanej dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie „Karty Tomaszowianina”.

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta„.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

SKANSEN RZEKI PILICY I PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA „GROTY NAGÓRZYCKIE”

Miejskie Centrum Kultury  wprowadziło zniżki na bilety wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie” dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*. Cena biletu normalnego została obniżona do ceny biletu ulgowego (z 18,00 zł na 13,00 zł).

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta„.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 


ŁĘCZYCA

GRODZISKO W TUMIE I SKANSEN „ŁĘCZYCKA ZAGRODA CHŁOPSKA” W KWIATKÓWKU K. ŁĘCZYCY

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach współpracy wprowadza zniżki dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Łęczycy*. Cena biletu normalnego zostaje obniżona do ceny biletu ulgowego (z 20,00 zł do 14,00 zł). 

 * Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta„.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 


ŁÓDŹ

AQUAPARK FALA

Tańsze o 10% bilety wstępu czekają na miłośników wodnych atrakcji oferowanych przez aquapark ( baseny i sauny). Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie w kasie ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta„. 

Oferta obowiązuje od 1 kwietnia do 30 grudnia 2022 r.  


MOBILNY EKO PUNKT ŁKA

Zapraszamy do odwiedzenia naszego mobilnego stoiska podczas wybranych wydarzeń plenerowych, które będą odbywać się na terenie województwa łódzkiego.

O terminach wydarzeń będziemy informować na bieżąco w mediach społecznościowych.  Eko punkt jest wyposażony w interaktywne urządzenia, dzięki którym mieszkańcy naszego regionu mają dostęp nie tylko do oferty ŁKA, ale także otrzymują informacje na temat atrakcji turystycznych regionu oraz ekologicznych aspektów podróżowania. Na stoisku odbywają się warsztaty edukacyjne i quizy skierowane do różnych grup odbiorców.  

Źródło Łódzka Kolei Aglomeracyjna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj