Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji, a na drogach obserwujemy wzmożony ruch. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas ostatnich dni wakacji. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku i kulturze jazdy na drodze.

Policyjne działania „Bezpieczne wakacje” potrwają do 31 sierpnia 2021 roku. Tradycyjnie w trakcie ostatnich dni wakacji, a w szczególności ostatniego weekendu poprzedzającego rok szkolny na drogach przewiduje się zwiększony ruch zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych uczestników ruchu drogowego. Najbliższy weekend wiąże się zarówno powrotami do domów jak również z ostatnimi wyjazdami na krótki wypoczynek. Niech te ostatnie dni wakacji będą bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Policjanci skoncentrują swoją uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość i na tych, którzy podejmą się ryzykownych manewrów. Wobec osób w rażący sposób naruszających zasady bezpieczeństwa funkcjonariusze nie będą stosować taryfy ulgowej. Zadaniem priorytetowym policjantów ruchu drogowego jest również wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zdecydują się aby wsiąść za kierownicę po alkoholu.
Podróżując pojazdem nie zapominajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie zapominajmy przy tym o osobach które przewozimy – dopilnujmy, aby każdy z pasażerów miał zapięte pasy bezpieczeństwa a dzieci były przewożone w fotelikach ochronnych.

Źródło Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dwa × jeden =