W minionym tygodniu br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 40 zdarzeń na terenie powiatu tomaszowskiego. Wśród nich było 25 miejscowych zagrożeń, 10 pożarów i 5 alarmów fałszywych.

W poniedziałek 20 czerwca po godzinie 14:00 zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w miejscowości Skrzynki, gdzie na skutek uderzenia pioruna w dom jednorodzinny spod dachu zaczął wydobywać się dym. Dzięki czujności mieszkańców domu oraz szybkiej reakcji straży pożarnej obyło się bez większych strat. Strażacy ugasili zarzewie ognia eliminując zagrożenie.  Uszkodzeniu uległ sufit na poddaszu na niewielkiej powierzchni oraz instalacja elektryczna w budynku.

We wtorek 21 czerwca po godzinie 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim wpłynęła informacja z systemu eCall (ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych) o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze ekspresowej S8 na wysokości miejscowości Olszowiec. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na dalsze badania. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W minionym tygodniu straż pożarna interweniowała 5 krotnie przy pożarach traw i lasów. Przypominamy, że za ponad 94% pożarów w lasach odpowiedzialny jest człowiek Apelujemy o rozwagę – w lasach panuje susza a do wybuchu pożaru wystarczy iskra.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

18 − osiem =