W dniach od 1 do 7 sierpnia 2022 r. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 29 zdarzeń na terenie powiatu tomaszowskiego. Wśród nich było 20 miejscowych zagrożeń, 3 pożary i 6 alarmów fałszywych.

W środę 3 sierpnia o godz. 13:13 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na 364 kilometrze drogi ekspresowej S8. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania ustalił, że pożarem objęte są opony przyczepy. Pożar został ugaszony przez podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się opony. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zblokowanie się kół w przyczepie. W działaniach brały udział 3 zastępy straży pożarnej. Jeden zastęp z JRG Tomaszów Mazowiecki i dwa zastępy z OSP Lubochnia

W sobotę 6 sierpnia po godzinie 21:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Tomaszowie Maz. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ratowników, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, usunięciu płynów eksploatacyjnych z nawierzchni drogi. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które przetransportowano do szpitala. W działaniach brały udział trzy zastępy straży pożarnej z JRG Tomaszów Mazowiecki.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

15 + 16 =