W dniach między 3 a 12 maja br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 51 zdarzeń na terenie naszego powiatu. Wśród nich było 37 miejscowych zagrożeń (w tym 16 zdarzeń związanych z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2), 11 pożarów oraz 3 alarmy fałszywe.

W niedzielę 9 maja br. przy ulicy Krzyżowej w Tomaszowie Mazowieckim doszło do pożaru parterowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, znajdującego się w zasobach Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 2:51. Wynikało z niej że w budynku znajduje się mężczyzna. W wyniku przeprowadzonego przez strażaków rozpoznania ustalono, że wszyscy lokatorzy budynku opuścili obiekt przed przybyciem straży pożarnej, w budynku panuje sile zadymienie, dym i płomienie wydobywają się oknem i drzwiami, nie ma osób poszkodowanych.

W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim oraz dwa zastęp z OSP Tomaszów Mazowiecki. Łącznie pożar gasiło 23 strażaków. Po ugaszeniu pożaru budynek został oddymiony i przewietrzony, przeszukano pogorzelisko w trakcie którego wykluczono obecność osób wewnątrz budynku, pomieszczenia zostały sprawdzone pod kątem zawartości tlenku węgla w powietrzu.

W wyniku pożaru, całkowitemu spaleniu uległo jedno z mieszkań wraz z wyposażeniem. W sąsiednim mieszkaniu spaleniu uległ częściowo strop oraz wyposażenie. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było pozostawienie zapalonej świeczki bez nadzoru.

Akcja trwała blisko cztery godziny. Ostatni zastęp straży pożarnej zakończył swoje działania o godz. 6:44.   

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj