W minionym tygodniu br. Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 21 zdarzeń na terenie naszego powiatu. Wśród nich było 8 miejscowych zagrożeń, 11 pożarów i 2 alarmy fałszywe.

W piątek 29 kwietnia o godzinie 21:32 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w miejscowości Sangrodz. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej cały obiekt objęty był pożarem. W wyniku pożaru śmierć poniosła 1 osoba.  Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. Spaleniu uległ domek letniskowy a nadpaleniu pobliski budynek gospodarczy. W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy.

1 maja o godzinie 13:17 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Komorów. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że całkowicie pożarem objęty jest budynek gospodarczy i częściowo drugi budynek przylegający do niego. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.  Całkowitemu spaleniu uległ budynek gospodarczy i komórka a nadpaleniu uległ dach drugiego budynku gospodarczego. W działaniach ratowniczych brało udział 8 zastępów.

W tym samym dniu ok. godziny 18:55 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze drewnianej altanki w miejscowości Tomaszów Mazowiecki. W wyniku zdarzenia ranna została 1 osoba, której udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Częściowemu nadpaleniu uległa konstrukcja dachu altanki. O pożarze tego samego obiektu zostaliśmy poinformowani ponownie o godzinie 22:14. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej cały obiekt objęty był pożarem. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie. W działaniach brały udział 3 zastępy.

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj