W minionym tygodniu Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Mazowieckim odnotowała 31 zdarzeń. Wśród nich było 16 miejscowych zagrożeń oraz 15 pożarów (w tym 7 pożarów sadzy w kominie i dwa pożary kotłowni). Cały czas kontynuowana jest akcja pomocy strażaków w transporcie osób, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19.

W piątek 19 marca br. przy ulicy Wodnej w Smardzewicach doszło do pożaru domku holenderskiego. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 14:40 z której wynikało, że pali się domek campingowy zlokalizowany w lesie.           

W działaniach gaśniczych udział brał jeden zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim oraz jeden zastęp z OSP Smardzewice. Łącznie pożar gasiło 11 strażaków. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz  przeszukaniu pogorzeliska w trakcie którego wykluczono obecność osób wewnątrz budynku.

W wyniku pożaru, całkowitemu spaleniu uległ domek holenderski. Straty w pożarze oszacowano na około 30 tysięcy złotych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

Akcja trwała blisko półtorej godziny. Ostatni zastęp straży pożarnej zakończył swoje działania o godzinie 15:37.   

Źródło Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj