Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volvo, który jadąc przed radiowozem popełnił wykroczenie wyrzucając przez okno niedopałek papierosa. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a dodatkowo prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień.

30 kwietnia 2022 roku, kwadrans przed 15:00 policjanci z wydziału ruchu drogowego tomaszowskiej komendy, wracali z interwencji w rejon zaplanowanej służby. Jadąc ulicą Kościelną w Ujeździe zauważyli, że kierowca osobowego volvo jadącego przed radiowozem, wyrzucił przez okno samochodu niedopałek papierosa. Natychmiast zareagowali na popełnione wykroczenie i zatrzymali kierowcę do kontroli. Już w pierwszym kontakcie z kierującym nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to badanie alkosensorem, które wykazało że miał w organizmie ponad 2 promile tej substancji. Dalsza szczegółowa kontrola wykazała ponadto, iż zatrzymany do kontroli 56-letni łodzianin, prowadził pojazd mimo cofniętych kilka lat temu uprawnień. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mężczyznę 100 złotowym mandatem. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i pod wpływem alkoholu mężczyzna będzie natomiast odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają : każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów jak i pieszych. Wypity alkohol zdecydowanie obniża refleks, uwagę i koncentrację. Zakłóca percepcję i fałszuje postrzeganie otoczenia. Decyzje podejmowane pod wpływem alkoholu są niejednokrotnie znacznie opóźnione lub niewłaściwe. Wypadki z udziałem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego bardzo często kończą się tragicznie.

/st.asp. Grzegorz Stasiak /

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dwa × 5 =