Miniony sezon był bardzo łaskawy dla I grupy III ligi. Wszystko ze względu na to, że opuściły go zaledwie cztery drużyny. Podyktowane było to przepisami rozgrywkowymi. Według nich w przypadku spadku z wyższej ligi zespołu do naszej grupy, ligę musiałaby opuścić kolejna ekipa. Tak więc w nowym sezonie 2019/2020 będziemy mieli cztery nowe zespoły.

Będą to sami mistrzowie czwartych lig oraz zwycięzca barażu. Rozgrywki IV ligi łódzkiej wygrał RKS Radomsko, awans z IV ligi warmińsko-mazurskiej wywalczyła Concordia Elbląg, a mistrzem IV ligi podlaskiej został KS Wasilków. Najdłuższą drogę do III ligi odbyła Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która nie dość, że wygrała zmagania w IV lidze mazowieckiej grupie południowej to jeszcze wygrała dwumecz barażowy z mistrzem IV ligi mazowieckiej grupy północnej Huraganem Wołomin. W pierwszym meczu grodziszczanie przegrali 0:1, a w rewanżu przed własną publicznością rozgromili rywali 4:0.

Dla kibiców z Tomaszowa Mazowieckiego niezwykle atrakcyjnie zapowiada się derbowa rywalizacja z RKS Radomsko oraz bliski wyjazd do Grodziska Mazowieckiego. Niestety nasza drużyna będzie musiała radzić sobie z dwoma bardzo odległymi wyjazdami do Elbląga (410 km) i Wasilkowa (314 km).

Wszystko wskazuje na to, że do rozgrywek nowego sezonu przystąpi komplet zespołów. Tak więc do rozgrywki o mistrzostwo I grupy III ligi toczyć się będą wśród osiemnastu zespołów.

Skład I grupy III ligi na sezon 2019/2020:
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Sokół Aleksandrów Łódzki
Unia Skierniewice
Sokół Ostróda
Polonia Warszawa
Olimpia Zambrów
Legia II Warszawa
Pelikan Łowicz
Znicz Biała Piska
Broń Radom
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Ursus Warszawa
Huragan Morąg
Ruch Wysokie Mazowieckie
KS Wasilków
RKS Radomsko
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Concordia Elbląg

źródło – lechiatmpl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj