ŁÓDZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA
zaprasza wszystkich pasjonatów kolei na festiwalową imprezę!

Nowoczesne zaplecze techniczne ŁKA znajduje się w sąsiedztwie stacji Łódź Widzew na obszarze blisko 4,5 ha. Innowacyjne rozwiązania technologiczne zastosowane przy budowie zaplecza zapewniają szczególną ochronę środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwo pracowników. Na terenie stacji serwisowej prowadzone są prace związane z przeglądami technicznymi, naprawą, myciem oraz bieżącym utrzymaniem taboru ŁKA.

Ile waży pociąg, w ile minut można go umyć, do czego potrzebny jest piasek?
Na te i wiele innych pytań związanych z koleją odpowiedzą pracownicy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej podczas zwiedzania Zaplecza Technicznego ŁKA, w dniu 22 października 2021 r. To niepowtarzalna okazja dla wszystkich miłośników kolei, fotografii, mieszkańców Łodzi i województwa do zwiedzenia miejsca niedostępnego na co dzień, w którym prowadzone są prace związane z utrzymaniem pociągów ŁKA. Zaplecze wyposażone jest w wiele nowoczesnych urządzeń takich jak tokarka, stanowisko laserowe do pomiaru kół, suwnica, podnośniki, stanowisko do napiaszczania oraz ekologiczna myjnia. 

ZWIEDZANIE ODBĘDZIE SIĘ W GODZINACH: 10:50 – 12:00
ZBIÓRKA: Dworzec Łódź Widzew (przy zejściu na perony) o godzinie: 10:15, skąd uczestnicy zwiedzania przejadą na Zaplecze Techniczne pociągiem ŁKA. Powrót w to samo miejsce ok. godz. 12:15
ZAPISY: wyłącznie drogą elektroniczną do dnia 19 października br. do godz. 09:00, 
UWAGA: LICZBA UCZESTNIKÓW OGRANICZONA, decyduje kolejność zgłoszeń. 
Aby wziąć udział w wycieczce należy wysłać zgłoszenie na adres: promocja@lka.lodzkie.pl

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko oraz adres e-mail, na który zostanie przesłane potwierdzenie uczestnictwa oraz regulamin udziału w zwiedzaniu. 
W zwiedzaniu mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 7 roku życia wraz z pełnoletnim opiekunem. 

W zgłoszeniu prosimy umieścić klauzulę: „Wyrażam zgodę na kontakt ze mną za pośrednictwem podanego adresu email, w celu potwierdzenia zakwalifikowania zgłoszenia do wzięcia udziału w Zwiedzaniu Zaplecza Technicznego w ramach XX Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Oświadczam, że zapoznałem siebie oraz uczestników wycieczki z obowiązkiem informacyjnym dot. przetwarzania danych osobowych”.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 887 879 934 od pon. do pt. w godz. 08:00 – 16:00

Źródło Łódzka Kolei Aglomeracyjna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

6 + 20 =